Реєстр проваджень

про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню

мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах

України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року.

Генеральна прокуратура України

Події січня 2014 року, що відбувалися на вул. Грушевського та Паркової дороги у місті Києві.

 Після прийняття 16 січня 2014 так званих «Законів про диктатуру» між активістами Євромайдану та владою розпочалися нові протистояння, які відбувалися з 19 по 22 січня 2014 року по вулиці Грушевського м. Києва (події також називають «Кривава водохреща»). Безпосередньо під час вказаних подій вперше загинули учасники акцій протесту. У ході протистояння постраждало 230 осіб, в тому числі 4 загинуло, 14 – отримали тяжкі тілесні ушкодження.

Про підозру у вчиненні вказаних злочинів оголошено підозру 6 колишнім високопосадовцям, в тому числі колишнім Президенту України Януковичу В.Ф., Міністру Внутрішніх справ України Захарченку В.Ю.., заступнику начальника Головного управління – начальнику міліції громадської безпеки ГУМВС України Федчуку П.М., а також співробітникам БМОП «Беркут» ГУ МВС України.

Триває слідство у кримінальному провадженні за фактом вбивства у січні 2014 активістів Євромайдану Нігояна С. Г., Жизневського М. М. та Сеника Р.Ф., вживаються заходи для встановлення осіб, причетних до злочину, збираються докази та проводяться інші слідчі дії для встановлення всіх обставин і притягнення винних до відповідальності.

Закінчено досудове розслідування та до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42016000000004103 за підозрою 3 колишніх працівників БМОП «Беркут» ГУ МВС України у Харківській області, які під час подій 19.01.2014 на вул. Грушевського м. Києва, на колонаді центрального входу до стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського, з метою покарання двох учасників акцій протесту вчинили стосовно них насильницькі дії – нанесення побоїв, мучення тощо.

Судовою інстанцією розглядається обвинувальний акт за підозрою фізичної особи у викраденні в ніч з 20 на 21 січня 2014 року з приміщення Олександрійської клінічної лікарні Луценка І.В. та Вербицького Ю.Т., їх катуванні, а також умисному вбивстві останнього.

Затримано ще одного із співучасників вчинення вищевказаного злочину, якому повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове слідство триває.

У вчиненні вказаного злочину (викрадення та позбавлення життя особи) підозрюються ще 11 осіб, які оголошені у розшук.