Реєстр проваджень

про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню

мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах

України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року.

Генеральна прокуратура України

Переслідування учасників Всеукраїнського громадського руху «Автомайдан»

Слідчими здійснюється досудове розслідування і за фактом незаконного переслідування правоохоронними органами учасників акцій протесту шляхом притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Про підозру у вчиненні вказаних злочинів повідомлено 34 особам, в т.ч. 23 правоохоронцям, 3 суддям  та 7 цивільним особам. Від органів слідства переховуються 2 особи, які оголошено у розшук. До суду скеровано 8 обвинувальних актів стосовно 31 осіб.

Загалом у період з 22.12.2013 по 10.02.2014 з метою перешкодити проведенню учасниками цього руху мітингів, зборів тощо працівниками Державтоінспекції тільки по місту Києву складено 473 рапортів про вчинення активістами Всеукраїнського громадського руху «Автомайдан» та іншими учасниками мирних акцій протесту адміністративних правопорушень, на підставі яких, в подальшому, було складено протоколи про адміністративні правопорушення передбачені ст. 122-2 КУпАП.

У провадженні повідомлено про підозру начальнику управління ДАІ ГУМВС України у м. Києві, його заступнику, заступнику командира 3 взводу 1 батальйону та заступнику начальника полку ДПС ДАІ при ГУМВС України в м. Києві, а також 20 інспекторам цього ж полку яким інкримінується організація діяльності підлеглих та безпосередньо складання інспекторами завідомо неправдивих документів – рапортів відносно учасників руху про начебто вчинення ними адміністративних правопорушень під час акції 29.12.2013. Стосовно 2 – провадження зупинено в зв’язку із розшуком підозрюваних.

Стосовно 22 колишніх співробітників УДАІ ГУ МВС України в м. Києві досудове розслідування закінчено, обвинувальні акти (у грудні 2016 року, грудні 2017 року, травні  2018 року та січні 2019 року) скеровані для розгляду до суду.

Досудове слідство за іншими фактами незаконного переслідування правоохоронними органами учасників акцій протесту шляхом притягнення їх до адміністративної відповідальності, винесення суддями відповідних рішень у період грудня 2013 року – лютого 2014 року, а також щодо організації цих протиправних дій службовими особами ДДАІ МВС України, Генеральної прокуратури України та Адміністрації Президента України продовжується.

      За результатами розслідування кримінального провадження за фактами винесення неправосудних постанов суддями Обухівського районного суду Київської області у січні 2014 року стосовно учасників мирних акцій протесту, що призвело до необґрунтованого їх притягнення до адміністративної відповідальності повідомлено про підозру колишньому голові Обухівського районного суду Київської області та одному з суддів вказаного суду, які ухвалили неправосудні рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності учасників громадського руху «Автомайдан» та наклали максимально можливе стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 6 місяців.

Крім цього, колишньому голові Обухівського районного суду Київської області інкримінується організація втручання в автоматизовану систему документообігу суду, у вчиненні аналогічного характеру злочину підозрюється і колишній заступник керівника апарату районного суду. У вчиненні аналогічного характеру злочину підозрюється і колишній заступник керівника апарату районного суду. Досудове розслідування закінчено, обвинувальний акт скеровано до суду.

 За вчинення аналогічного характеру злочину повідомлено про підозру і колишній судді Дніпровського районного суду м. Києва.