Реєстр проваджень

про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню

мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах

України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року.

Генеральна прокуратура України

Розгін акції протесту в ніч на 11 грудня 2013 року та 10 січня 2014 року в Києві

    11 грудня 2013 року приблизно о 1 годині під приводом виконання рішення суду, працівники підрозділів МОП «Беркут» проводили силове відтіснення мітингувальників, із застосуванням фізичної сили і спеціальних засобів, унаслідок чого 37 осіб отримали тілесні ушкодження.

   Під час досудового розслідування про підозру повідомлено екс-Президенту України та колишньому керівництву МВС України. Загалом, повідомлено про підозру 9 особам, в тому числі 5 високопосадовцям та 4 правоохоронцям. Оголошено в розшук 6 підозрюваних.

   Затримано колишнього заступника начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУ МВС України в м. Києві, який перебував у розшуку. Підозрюваному інкриміновано перевищення службових повноважень при здійсненні керівництва підрозділами МОП «Беркут» під час силового розгону учасників акцій протесту з 10 на 11 грудня 2013 року на вул. Інститутській м. Києва.

 Закінчено досудове розслідування та до суду скеровані:

  • у грудні 2016 обвинувальний акт за підозрою командира роти та командира відділення МОП «Беркут» ГУ МВС України в Запорізькій області, які в ніч на 11 грудня 2013 року на вул. Інститутській м. Києва на виконання злочинного наказу провели силове відтиснення учасників акції протесту, в ході чого заподіяли тілесні ушкодження 12 особам;
  • у липні 2019 року обвинувальний акт відносно  колишнього заступника начальника одного із відділів  ГУ МВС України в м. Києві, якому інкриміновано перевищення службових повноважень при здійсненні керівництва підрозділами МОП «Беркут» під час силового розгону учасників акцій протесту з 10 на 11 грудня 2013 року на вул. Інститутській м. Києва;
  • у вересні 2019 року обвинувальний акт відносно  керівника підрозділу міліції спецпризначення, який  спільно з підлеглими співробітниками, з метою припинення акції протесту, що проводилася 10.01.2014 біля Києво-Святошинського районного суду, перевищуючи владу та свої службові повноваження неправомірно застосували силу, безпідставно заподіявши тілесні ушкодження 11 громадянам, 2 народним депутатам України та журналісту.