Реєстр проваджень

про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню

мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах

України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року.

Генеральна прокуратура України

Прийняття постанов Кабінету Міністрів України щодо використання спеціальних засобів проти учасників акцій протесту, організація постачання цих засобів

З метою припинення акцій протесту Кабінетом Міністрів України, у незаконний спосіб, організовано прийняття 22 січня 2014 року постанов щодо можливості застосування спеціальних засобів. Ці постанови стали підставою для незаконної поставки спеціальних засобів виробництва Російської Федерації, та в подальшому неодноразово використовувалися працівниками правоохоронних органів відносно учасників мирних акцій протестів.

За організацію прийняття наведених постанов повідомлено про підозру 11 особам, в том числі колишнім Президенту України, Міністру внутрішніх справ України, Прем’єр-Міністру України та колишньому керівництву МВС України.

У кримінальному провадженні за фактом організації постачання спеціальних засобів і оплати за їх митне оформлення також повідомлено про підозру іншим представникам колишнього керівництва МВС України.

Повідомлено про підозру колишньому першому заступнику начальника Департаменту громадської безпеки МВС України та 2 колишнім співробітникам цього Департаменту, які безпосередньо брали участь в незаконному внесенні російських гранат в перелік дозволених, а також в подальшої їх видачі і застосуванні.

 Закінчено досудове розслідування та до суду скеровані:

  • у квітні 2015 року обвинувальний акт стосовно колишнього заступника Міністра внутрішніх справ України, який спільно з іншими службовими особами МВС України організував незаконне постачання спеціальних засобів посиленої дії виробництва Російської Федерації для подальшого їх використання під час силового розгону протестувальників у місті Києві, а також здійснив розтрату коштів МВС України у сумі 1177,2 тис. грн.

Незаконно поставлені спеціальні засоби, всупереч вимогам закону, застосовані у період 18 – 20 лютого 2014 року, в результаті їх дії постраждало понад 250 учасників акцій протесту у м. Києві.