Реєстр проваджень

про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню

мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах

України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року.

Генеральна прокуратура України

Пам’ятка постраждалим учасникам Майдану

І. Порядок визнання особи потерпілою та проходження судово-медичної експертизи.

     Для того, щоб постраждалий учасник вказаних подій був визнаний потерпілим у кримінальному провадженні, потрібно зробити наступні кроки:

1. Звернутись до управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Борисоглібська 18, особисто або направити заяву про злочин від постраждалого учасника протестних акцій на адресу Генеральної прокуратури України (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011), в якій зазначити час та місце отримання тілесних або інших ушкоджень здоров’я, а також вказати медичний заклад, в якому надавалася первинна допомога або проводилося лікування (при наявності додати копії медичної документації). Взірець заяви додається.

2. Після допиту слідчими управлінняу спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України або регіональних прокуратур та визнання особи потерпілим у кримінальному провадженні, призначається проведення судово-медичної експертизи щодо отриманих тілесних ушкоджень.

3. Інформацію про результати проведення судово-медичної експертизи можна отримати у слідчого особисто або шляхом звернення із письмовою заявою (взірець заяви у Додатку).

4. У разі виникнення запитань, просимо звертатись до управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратри України за телефоном: (044) 200 70 35

ІІ. Державна допомога постраждалим учасникам мирних акцій протесту, що відбувалися у Києві та інших містах України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року

     Відповідно до положень статей 3, 4 Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» призначаються такі види державної допомоги:

1) допомога у зв’язку зі смертю члена сім’ї, який брав участь у масових акціях громадського протесту, за умови, що смерть безпосередньо пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту – один мільйон гривень;

2) допомога у зв’язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадського протесту – сімсот тисяч гривень;

3) допомога у зв’язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадського протесту – п’ятсот тисяч гривень;

4) допомога у зв’язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань учаснику масових акцій громадського протесту – двісті тисяч гривень;

5) допомога у зв’язку із знищенням або пошкодженням майна учасника масових акцій громадського протесту – в розмірі витрат, необхідних для відновлення майна або придбання майна аналогічної вартості.

     У разі, якщо допомога вже виплачувалася протягом попередніх років, то розмір державної допомоги буде зменшено на раніше виплачену суму.

     Порядок надання одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 14.

ІІІ. Соціальний захист постраждалих учасників мирних акцій протесту, що відбувалися у Києві та інших містах України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року

     1. Статтею 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що постраждалими учасниками Революції Гідності є особи, що включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

     Таким особам надаються пільги та інші соціальні гарантії, встановлені статтею 12 цього Закону як учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них.

     2. Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності (ст. 32 Закону), а також призначення пенсій у зв’язку з втратою годувальника членам сімей осіб, загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії, одержаних під час участі в Революції Гідності (ст. 36 Закону).

Порядок отримання виплат:

     1. Право на отримання одноразової грошової допомоги мають члени сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та особи, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях.

     2. Переліки таких осіб та зміни до них формуються і затверджуються Міністерством охорони здоров’я України за результатами судово-медичної експертизи за погодженням з Мінсоцполітики та Генеральною прокуратурою України.

     3. Генеральна прокуратура України погоджує вказані переліки, чим підтверджує наявність процесуального визначення особи потерпілою у кримінальному провадженні.

     В зв’язку із цим необхідно звернутися із заявою до управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України для визначення особи потерпілою та пройти судово-медичну експертизу щодо підтвердження факту отримання тілесних та інших ушкоджень здоров’я під час вказаних подій.

     4. Для виплати допомоги необхідно звернутися до місцевого управління соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або перебування з відповідною заявою. У разі відсутності реєстрації місця проживання або перебування отримувача допомоги такі особи звертаються з відповідною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у м. Києві держадміністрації.

У разі виникнення питань щодо включення до списку осіб та порядку отримання виплат, які мають право на одноразові виплати, телефонуйте до координаторів Ініціативної групи поранених на Майдані:
Павло Кучер: тел. 063 76 9 76 77;
Павло Сидоренко: тел. 050 71 57 71 0.
Адреса Iнiцiативної групи постраждалих на Майданi в ФБ facebook.com/ig.maidan.2014.