Реєстр проваджень

про злочини, пов’язані із перешкоджанням проведенню

мирних акцій протесту, які відбувалися у Києві та інших містах

України в період листопада 2013 року – лютого 2014 року.

Генеральна прокуратура України

Напад, побиття та вбивство

журналіста газети «Вести»  В. Веремія

 

У ніч проти 19 лютого 2014 року, журналіст газети «Вести» В’ячеслав Веремій разом із колегою поверталися з редакційного завдання, що виконували на Майдані Незалежності в м. Києві. На розі вулиць Володимирської і Великої Житомирської В. Веремій помітив озброєних осіб в камуфляжі та масках і  намагався їх сфотографувати з машини. Невідомі особи зупинили автомобіль, пошкодивши його, та завдали тілесних ушкоджень пасажирам і водію, застосувавшм вогнепальну зброю. Журналіст помер у реанімації Київської лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення.

За фактом нападу та побиття Веремія В.В. до суду направлено обвинувальні акти стосовно двох цивільних осіб, так званих тітушок – Крисіна Ю.В. та Чемеса С.М.

  • Вироком Дарницького районного суду м. Києва від 03.09.2018 Чемеса С.М. визнано винуватим у вчиненні хуліганських дій, а також пособництві незаконному позбавленню волі людини та катуванні в ніч на 22 січня 2014 року в м. Києві у складі угрупування «Оплот», та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки і 3 місяці. Вирок набрав чинності.

  •  Вироком Шевченківського районного суду міста Києва від 22.12.2017 Крисіна Ю.В. визнано винуватим у грубому порушенні громадського порядку, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчиненому групою осіб, із застосуванням предмета, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень, вчиненому відносно журналіста газети «Вести» Веремія В.В. та засуджено на 4 роки позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки. Зазначений вирок стороною обвинувачення оскаржено в апеляційному порядку.

         Вироком Апеляційного суду міста Києва від 13.06.2018 частково задоволено апеляційні скарги сторони обвинувачення, Крисіну Ю.В. призначено  покарання у виді 5 років позбавлення волі.

       Касаційним кримінальним судом Верховного суду 10.09.2019 відхилено касаційні скарги сторони захисту та вирок Апеляційного суду міста Києва від 13.06.2018 залишено без змін. Постанова Верховного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.  

        Наразі засуджений відбуває призначене вироком Апеляційного суду покарання в одній з виправних установ.

                Обставини скоєння вбивства журналіста Веремія В.В. є предметом судового розгляду в Шевченківському районному суді міста Києва.

Зокрема, судом присяжних Шевченківського районного суду м. Києва розглядається обвинувальний акт за обвинуваченням цивільної особи, якій інкриміновано вчинення хуліганства та закінченого замаху на умисне вбивство Веремія В.В., а також ряд інших злочинів.

                Судовий розгляд триває.